Pedagógusok írják

A fogyatékosság megjelenése és fennállása – bár egyidős az emberrel – napjainkban mégis jobban előtérbe kerülő problémává vált, mint elődeink korában. A téma időszerűvé válásának egyik oka az a tény, hogy az orvostudomány fejlődése ma már azok számára is biztosítja az életben maradás lehetőségét, akik az ősi körülmények között meghaltak volna, ezért elmondhatjuk, hogy a modern korban aránylag gyakoribb a fogyatékosság. A fogyatékossággal élő egyénekkel való bánásmód az adott történelmi korszakhoz, kultúrához és az adott kor ideális ember-eszményképéhez igazodva óriási változáson ment keresztül.
Napjaink uralkodó nézetei szerint nem a másság eltüntetésére kell törekednünk, hanem az azonosságokra koncentrálva az egymáshoz való kötődés pontjait kell keresnünk az életben és a nevelésben is. A fogyatékossággal élő gyermekek többségi kortársaikkal történő együttnevelése, úgy gondoljuk, fontos pedagógiai és társadalompolitikai cél. Ez egyben az óvodai integráció megvalósulásának egyik lehetősége is, amelynek pedagógiai indokoltsága vitathatatlan.
A honlapunkon megjelenő anyagok, cikkek, dokumentumok, képek, rajzok, ábrák, grafikonok, stb. a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény, valamint a Polgári Törvénykönyv alapján szerzői jogi védelem alatt állnak, és azok bármely, engedély nélküli felhasználása tilos.